Grondstofwinning
Als grote energieleverancier stelt RWE zich ten doel om ook op lange termijn op een betrouwbare manier stroom en gas te leveren tegen concurrerende prijzen. Daar is een uitgekiende en toekomstvaste mix van brandstoffen en productiemethoden voor nodig. Denk aan opwekking van energie via gas, kernenergie, wind, zonne-energie en kolen.
In Duitsland vormen bruinkolen van oudsher een belangrijke brandstof. RWE betrekt bijvoorbeeld bruinkool uit eigen dagbouwlocaties. Het Rheinische Revier (de regio rondom Keulen) vertegenwoordigt de grootste aaneengesloten bruinkoolvindplaats in Europa. Per jaar transporteert RWE bijna 100 miljoen ton van deze belangrijkste binnenlandse energiedrager. Daarbij stelt RWE zichzelf altijd de eis om zo efficiënt en milieuvriendelijk mogelijk te werken. Bovendien realiseert RWE nieuwe natuur om de effecten van de kolenwinning te compenseren.
Bij het boren naar olie en gas behoort RWE tot de meest efficiënte exploitanten in de sector. De ambitie is om ook de meest efficiënte te zijn in de wijze waarop de grondstoffen getransporteerd worden.
Met de onderneming RWE Dea is RWE in Europa, Noord-Afrika en de regio rond de Kaspische Zee succesvol betrokken bij de upstream handel in olie en gas.

In 2010 transporteerde RWE Dea 2.786 miljoen kubieke meter gas en 2.266 miljoen kubieke meter olie. Als we de gashoeveelheden omrekenen naar olie-equivalenten (OE’s) en deze optellen bij de productie aan ruwe olie, resulteert een totaal transport van 4.963 miljoen kubieke meter of 31,2 miljoen vaten olie.
Per jaar transporteert RWE Power bijna 100 miljoen ton van deze belangrijkste binnenlandse energiedrager.
Activiteiten van RWE in Nederland
Meer informatie:









