Aktiviteter
RWE Dea i Norge
Oversikt over selskapets aktiviteter på norsk sokkel
RWE Dea Norge AS har mer enn 30 års erfaring med olje- og gassutvinning i Norge. Selskapet er i dag partner i flere produksjons- og letelisenser på norsk sokkel og er selv operatør for tre lisenser; PL330, PL420 og PL435.
For å sikre miljøet i Nordsjøen, Norskehavet og Barentshavet er det avgjørende at de operatørene og partnerne norske myndigheter velger å samarbeide med har et langsiktig perspektiv. Kombinasjonen av kompetanse, erfaring fra utvinning i miljøsensitive områder, finansiell styrke og langsiktighet er den beste garantien for en aktiv forvaltning av miljøet. RWE Dea besitter disse kvalitetene.
Norge er et av RWE Deas viktigste satsningsområder. Vår målsetting er å være en sentral aktør på norsk kontinentalsokkel.
![]() | ![]() |



