Idealne połączenie – najpierw drewno, potem brykiet!

Jeżeli chcemy optymalnie wykorzystać możliwości urządzenia grzewczego, powinniśmy zastosować drewno i brykiety z węgla brunatnego.
Drewno to tradycyjny materiał opałowy. Rozpala się łatwo, szybko daje ciepło i urzeka romantyczną grą płomieni.Niestety, drewno dość szybko się spala.
Jeżeli chcemy przedłużyć błogie chwile przed kominkiem i zapewnić sobie ciepło na dłużej powinniśmy rozpalić  drewno, a później po uzyskaniu żaru dodać kilka brykietów z węgla brunatnego. Efekt – przyjemne ciepło na długie godziny. Najpierw drewno, później brykiet – to idealne połączenie.

Wysokiej jakości brykiety z węgla brunatnego Heizprofi są dostępne w estetycznych opakowaniach w marketach budowlanych oraz na składach opału w formie luzu.

Zrób to tak!

Przy rozpalaniu prosimy przestrzegać wskazówek producenta urządzenia grzewczego.


Rozpalanie ognia. Najpierw w palenisku na czystym ruszcie należy położyć kilka sztuk podpałki, drewna rozpałkowego oraz brykietów z węgla brunatnego. Zamknąć drzwiczki paleniska i zapewnić właściwy dopływ powietrza; otworzyć regulator dopływu powietrza do oporu. Gdy tylko drewno i brykiet zaczną się palić, odpowiednio zredukować  dopływ powietrza. Do rozpalania nigdy nie należy stosować benzyny ani innych substancji łatwopalnych!Ogrzewanie. Po spaleniu drewna i brykietów powstanie żar, z którego należy usunąć popiół. Następnie należy ułożyć na żarze kilka brykietów z węgla brunatnego i zapewnić właściwy dopływ powietrza; otworzyć regulator dopływu powietrza do oporu. Gdy brykiety się rozpalą, ograniczyć dopływ powietrza tak, aby uzyskać żądaną ilość ciepła.
Utrzymanie żaru. Jeżeli chcemy utrzymać długo żar, np. w nocy, należy przed udaniem się na spoczynek dołożyć do paleniska 2 do 6 sztuk brykietów z węgla brunatnego i poczekać aż się rozpalą. Maksymalnie ograniczyć dopływ powietrza. Rano, po usunięciu popiołu i roznieceniu żaru należy dołożyć kilka szczap drewna i kilka brykietów z węgla brunatnego. Dalej należy postępować zgodnie z punktem: Ogrzewanie

 

Ważne!

Do rozpalenia brykietów z węgla brunatnego, niezbędna jest wysoka temperatura, którą daje żar ze spalania drewna. Nie rozpalimy brykietów stosując jedynie stałe lub płynne podpałki! Prawidłowo rozpalone brykiety Heizprofi nie kopcą i nie powodują zanieczyszczeń urządzenia grzewczego.

Brykiety Heizprofi mogą być stosowane w przeznaczonych do tego rodzaju paliwa kominkach, piecach i tradycyjnych urządzeniach grzewczych. Należy przestrzegać wskazówek producenta zawartych w instrukcji użytkowania urządzenia grzewczego!