Pevná paliva – topná zařízení

Koupě modeního topného zařízení by měla být dobře připravena, nebot‘ tato zařízení mají krášlit váš domov po mnoho let a mají vám poskytovat útulné teplo. Existuje jen málo předmětů, které by změnily vaši kulturu bydlení natolik, jako kachlová kamna, krbová kamna nebo krb.

Proč se rozhodujete pro nové zařízení na pevné palivo?

Máte už ve svém bytě zařízení na pevné palivo nebo chcete vyměnit staré zařízení za nové? Pak hraje velkou roli topný výkon. Nebo používáte ústřední a etážové topení a dodatečně byste si chtěli pořídit topné zařízení na pevná paliva? Potom je nutno odpovědět na dotazy, týkající se postavení v bytě, připojení komína a topného výkonu. Měli byste však vždy dbát na to, aby mělo vybrané zařízení nízkou úroveň emisí ve spojení s vysokým stupněm účinnosti. Odpovídající informace najdete na typovém štítku topného zařízení. Prodejní personál v obchodě, kominík nebo odborník, který vám staví kachlová kamna, vám mohou příslušné údaje vysvětlit.

Jaký přístroj je vhodný pro mě?

Odpověd’záleží na tom, zda hodláte používat topné zařízení dodatečně nebo jako hlavní zdroj tepla. Při použití jako dodatečné topné zařízení je v popředí zájmu kromě atmosféry bydlení také úspora energetických nákladů. Prosíme vás, abyste dbali na to, aby byl výkon topného zařízení přizpůsoben skutečné potřebě tepla. Pokud si nejste jisti, může vám poradit kominík. Pokud uplaňujete topné zařízení jako hlavní zdroj tepla, měli byste požádat specializovaný obchod, aby vám provedl propočet potřeby tepla. Pokud chcete ve svém zařízení topit briketami z hnědého uhlí, musí mít topeniště rošt, který může mimo jiné pozitivně ovlivnit spalování dřeva.

Kde mohou koupit moderní topné zařízení, kdo mi je zabuduje?

Topná zařízení na pevná paliva si můžete koupit u odborníka na kachlová kamna, ve studiu na prodej krbů, ve specializovaných obchodech a v obchodech se stavebninami. Můžete je dostat pro každý vkus a ve všech cenových kategoriích. Při koupi dbejte na to, aby byl přístroj označen značkou CE. Přístroje takto označené odpovídají zákonným předpisům.Mimochodem: vlastní zabudování patří k nejnáročnějším pracím domácích kutilů a vyžaduje speciální znalosti. Abyste se vyhnuli problémům při přejímce nebo při provozu, měl by zabudování topného zařízení provést specializovaný podnik.