Najczęściej zadawane pytania

Urządzenie grzewcze -najważniejszy dobry plan!

Zanim kupimy nowe urządzenie  grzewcze, powinniśmy dobrze przemyśleć jakie są nasze oczekiwania i możliwości. Chodzi przecież o sprzęt, który powinien nam służyć przez lata i dawać ciepło nam i naszym najbliższym.

Obecnie na rynku jest tak duży wybór wszelkiego rodzaju kominków, kotłów, pieców, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jedno jest pewne – kominek tworzy w domu niepowtarzalną atmosferę.

Materiały opałowe

Materiały opałowe Heizprofi odpowiadają wytycznym o ochronie środowiska. Przy zakupie opału należy również przestrzegać wskazówek producenta urządzenia grzewczego  i upewnić się czy dany rodzaj opału może być stosowany w naszym urządzeniu.

Ochrona środowiska

Materiały opałowe Heizprofi spełniają wymagania przepisów o ochronie środowiska (rozporządzenie dla małych i średnich urządzeń grzewczych). Aby unikać zbędnej emisji:

  • należy stosować właściwe materiały opałowe
  • urządzenie grzewcze powinno być sprawne i posiadać wszelkie wymagane atesty i certyfikaty
  • należy przestrzegać zaleceń dotyczących prawidłowego użytkowego urządzenia, właściwego rozpalania itp.

Właściwe użytkowanie urządzenia grzewczego oraz stosowanie materiałów opałowych Heizprofi to gwarancja obniżania emisji.

Dalsze pytania?

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania prosimy wypełnić poniższy formularz. Postaramy się jak najszybciej  odpowiedzieć na Państwa pytania.