Materiały opałowe

Materiały opałowe Heizprofi odpowiadają wytycznym o ochronie środowiska. Przy zakupie opału należy również przestrzegać wskazówek producenta urządzenia grzewczego

Rodzaje i charakterystyka produktów

Materiały opałowe Heizprofi: drewno i produkty pochodne oraz brykiety z węgla brunatnego dostępne są w różnych opakowaniach. Więcej informacji znajduje się tu: asortyment produktów

Jak prawidłowo przechowywać materiały opałowe?

Brykiety z węgla brunatnego oraz brykiety z drewna należy przechowywać w miejscu suchym np. w piwnicy,  garażu lub w miejscu zadaszonym. Brykiety z drewna  są  prasowane pod wysokim ciśnieniem z trocin i wiór bez dodatku żadnych substancji wiążących. Niewłaściwie przechowywane pod wpływem wilgoci mogą się rozpaść.

Świeżo pocięte drewno należy składować w miejscu suchym, przewiewnym oraz  w miarę możliwości nasłonecznionym.  Drewno należy suszyć ok. 2 lat. Tylko odpowiednio wysuszone drewno można składować w piwnicy w przewiewnym miejscu.

Gdzie można kupić materiały opałowe Heizprofi?

Produkty Heizprofi są dostępne w marketach budowlanych (głównie w sezonie zimowym) oraz w składach opału

Jak prawidłowo palić w urządzeniu grzewczym?

Aby prawidłowo palić w urządzeniu grzewczym należy zapoznać się ze wskazówkami producenta zawartymi w instrukcji obsługi, a przede wszystkim upewnić się, jaki rodzaj opału można stosować w danym urządzeniu grzewczym.

Nie należy spalać śmieci, plastiku oraz lakierowanego, impregnowanego drewna. Również wilgotne drewno o wilgotności ponad 20% („prosto z lasu”) nie nadaję się do spalenia! Spalając tego typu produkty przyczyniamy się do zanieczyszczania środowiska i możemy spowodować uszkodzeniaurządzenia grzewczego i komina!

Tu znajdą Państwo więcej informacji o zasadach prawidłowego palenia!